Avanti EasyLift – Otiumstol i Soleda læder med let løftefunktion
Avanti EasyLift otiumstol kombinerer klassisk komfort, elegant design og praktisk løftefunktion i én stilfuld lænestol. Stolen er udviklet til dig, der ønsker optimal siddekomfort, nem oprejsning og afslapning i hverdagen – uden at gå på kompromis med udseendet. Avanti EasyLift fremstår som en moderne otiumstol, der passer naturligt ind i hjemmet og giver både komfort, støtte og større selvstændighed.
Den elektriske EasyLift-funktion hjælper dig roligt op at stå via en stabil løftebevægelse. Med 1 motor betjenes ryg, fodstøtte og løft nemt med én brugervenlig fjernbetjening med blot to knapper.
Stolens elektriske funktioner er ryglæn, fodstøtte og sædeløft i en glidende bevægelse. Nakkestøtten reguleres manuelt.
Leveringstid: ca. 3 uger
Victor hvilestol med sædeløft er en dejlig komfortabel lænestol der også kan bruges som hjælpemiddel. Den indbyggede motor betjener både det integrerede fodstøtte, ryglænets hældning og sædeløft funktionen. Let og ligestil ved hjælp af blot 2 knapper på den medfølgende elektriske betjening, der er fæstnet med led på stolens højre side.
Victor stolen er bygget op omkring et solidt stel, polstret med blød formstøbt koldskum og beklædt med gråt slidstærkt polyester stof. Nakkestøtten på hvilestolen kan vinles efter behov ved et let tryk. Ydermere har stolen fire hjul, så den let kan flyttes rundt i stuen.
Leveringstid: 7-14 dage
Har du brug for en lækker og komfortabel lænestol i klassisk sort læder? Så er Victor hvilestol med sædeløft et godt bud. her får du ikke bare en rigtig god tv stol, men også et hjælpemiddel med den indbyggede sædeløft.I stolen er der 1 motor betjener både det integrerede fodstøtte, ryglænets hældning og sædeløft funktionen. Let og ligestil ved hjælp af blot 2 knapper på den medfølgende elektriske betjening, der er fæstnet med led på stolens højre side.
Victor stolen er bygget op omkring et solidt stel, polstret med blød formstøbt koldskum og beklædt med sort standard læder. Nakkestøtten på hvilestolen kan vinkles efter behov ved et let tryk. Ydermere har stolen fire hjul, så den let kan flyttes rundt i stuen.
Leveringstid fra lager: 5-10 arbejdsdage
Alexander otiumstol med sædeløft er en dejlig hvilestol og hjælpemiddel til en økonomisk pris. Stolen har en god fast Her får du en god og komfortabel stol, med både hvilefunktioner og stå-op-hjælp. Stolen er udstyret med to motorer, så ryglænet kan reguleres uafhængigt af fodstøtten.
Denne stole betjenes elektrisk ved hjælp af håndbetjening på højre side af stolen. Når den ikke bruges placeres den i praktisk sidelomme. Stolen skal tilsluttes strøm med ledning.
Alexander otiumstol med sædeløft er polstret i en en flot grå slidstærk polyester stof.
Levering: 5-10 arbejdsdage
Alexander otiumstol med sædeløft er en elegant hvilestol til en god pris. Her får du en god og komfortabel stol, med både hvilefunktioner og stå-op-hjælp. Stolen er udstyret med to motorer, så ryglænet kan reguleres uafhængigt af fodstøtten.
Denne stole betjenes elektrisk ved hjælp af håndbetjening på højre side af stolen. Når den ikke bruges placeres den i praktisk sidelomme. Stolen skal tilsluttes strøm med ledning.
Alexander otiumstol med sædeløft er polstret i sort kvalitet læder på alle fronter, og med pvc på sider og bag. Dette er med til at gøre stolen til en prisvenlig stol.
Levering: 5-10 arbejdsdage
Rita otiumstol med sædeløft er en elegant og stilren hvilestol fra danske Hjort Knudsen. Denne model er polstret med lækker sort semianilin læder, der er praktisk at rengøre og særdeles slidstærk. Stolen er monteret på flot stel i olieret egetræ, der giver træet en dejlig varm glød.
Rita otiumstol med sædeløft har en god brugervenlig elektrisk betjening til både ryglænets hældning samt sædeløftet. Desuden har den både på højre og venstre side en lomme til opbevaring af betjeningen når den ikke bruges. på den måde kan stolen både bruges om du er højrehåndet eller venstrehåndet.
Stolen er bygget op med solid formstøbt formskum over elastikfjedre, der giver en god siddekomfort. Det rette ryglæn giver derudover en god støtte i ryg og læn, til dig der døjer med rygproblemer.
Leveringstid: ca. 6 uger
Rita otiumstol med sædeløft er en klassisk og komfortabel lænestol fra danske Hjort Knudsen. Denne otiumstol er monteret på et massivt træstel i flot olieret egetræ, der giver en dejlig varm glød. Men også sikrer en en stol der står solidt på alle fire ben. Sæde og ryg bygget op af formstøbt koldskum i topkvalitet, der holder formen i mange år. I sædet er desuden monteret topfjedre for ekstra god siddekomfort.
Kort sagt med Rita otiumstol får du en rigtig flot stol i god kvalitet, til en økonomisk pris. Har du brug for hjælp til at rejse dig, har stolen indbygget sædeløft funktion. Denne model er monteret med to motorer, der gør at ryglænet kan betjenes uafhængigt af sædeløftet.
Stolen her fås i grå polstring i det tekstil der hedder Montana, der er let nistret og har en rar blød overflade.
Leveringstid: ca. 4 uger
Vincent drejestol med sædeløft er en flot og moderne otiumstol og hjælpemiddel i ét. Gemt bag det flotte ydre gemmer der sig hele to motorer, der hver især betjener sædeløft, samt ryglæn og fodstøtte. Det hele sker let og gnidningsløst, ved hjælp af den brugervenlige touch fjernbetjening i sidelommen.
Når Vincent's løftefunktion ikke er i brug, kan den almindelige drejefunktion bruges. Men så snart opstigningen starter vil denne af sikkerhedsmæssige årsager låses. Vincent drejestol med sædeløft er en dejlig komfortabel stol, der er suveræn som hvile og tv-stol. Den er polstret sort læder i god kvalitet på siddeflader og pvc på bagsider.
Du kan vælge stolen enten med sortlakeret fodkryds eller alu farve.
Stolen er polstret med fast koldskum, der holder formen, og så er den monteret på smart krydsfod.
1. Levering 5-10 hverdage